Nástěnka

Nejnovější diskuze

Lubošek 50 -27. 05., 16:18-Tamara
Nástěnka -27. 05., 13:43-Kulik
Ježdění Doudlevce -26. 05., 23:42-Lubošek
SALZA 29.5.-.2.6 -23. 05., 12:54-Oda
Budějky -19. 05., 15:37-Jířa

Plán akcí

15.6.ČPV Blanice
29.6.-7.7. Inny
26.7.-28.7.Kanufest Roudnice
31.7.-4.8.OO
23.8.-25.8.Lipno Čertovy proudy

Přihlášení

Jméno: Heslo: Registrace
Zapomenuté heslo

Nápověda

Jak vkládat příspěvky

Pro vložení příspěvku jednoduše klikněte na vybrané téma a vyplňte formulář. Do kolonky Jméno vložte své jméno a pokud jste registrováni, tak do kolonky heslo vložte heslo. Do další kolonky opište číslo 4868, pokud však zadáte správné heslo, nemusíte číslo opisovat. Kolonku předmět vyplňte předmětem zprávy (povinné). Vlastní zprávu prosím pište pokud možno s diakritikou, bez vulgárních výrazů a pokuste se vyvarovat nevyžádané reklamy. Máte možnost vkládat smajlíky pouhým kliknutím na jejich obrázek vlevo.

Vložení odkazu se může odehrát dvěma způsoby. První jednodušší spočívá v jednoduchém napsání odkazu, který musí začínat na http:// nebo www. , jinak se na skutečný odkaz nezmění. Druhý způsob je pro elegantnější vložení odkazu, kdy se samotný odkaz zobrazí jako zvolený text. Po kliknutí na tlačítko (text) odkaz (pod smajliky), se do textu vloží šablona, kterou je třeba vyplnit (nahradit popisující texty požadovanými).

Před vložením příspěvku(zvláště složitějších) je vhodné nejprve kliknout na náhled a zkontrolovat výsledek, případně vyzkoušet odkazy. Definitivně příspěvek odešlete tlačítkem odeslat/aktualizovat.

Pokud chcete jenom aktualizovat výpis příspěvků, stačí odeslat prázdný příspěvek - ten se pochopitelně nevloží.

Co to je téma Nástěnka

Nástěnka je téma, do kterého mohou přispívat vedoucí akcí, autoři stránek, případně další lidé, kteří si společně s administrátory myslí, že by jejich zprávy mohly být užitečné.

Objevují se zde například změny na stránkách nebo aktuality o akcích a celé toto téma je zrcadleno na nástěnku, takže vše, co sem vložíte se objeví i na nástěnce.

Jak se registrovat

Registrujete se jednoduše kliknutím na odkaz registrace. Nejprve vyplníte svojí přezdívku - doporučuje se jednoslovná s diakritikou, ale více slov není nic proti ničemu a přidejte heslo.

Do kolonky email zadejte svůj email - není povinný, slouží pouze k tomu, abychom Vám mohli zasílat příspěvky do Vaší schránky. Další volba Vám dává možnost objednat si posílání příspěvků z diskuze.

Máte možnost dostávat všechny příspěvky (cca 50 příspěvků týdně), nebo druhou možnost pouze nástěnku (aktuality) a k tomu si vybrat další témata a nebo nezasílat nic a pouze registrovat přezdívku - pokud zadáte email- budete si kdykoliv moci objednat jakékoli téma.

Poslední volba umožňuje nastavit frekvenci obnovování výpisu témat. Pokud zde nastavíte nějakou hodnotu, bude se vám v prohlížeči po zadané době vždy obnovovat seznam témat i s počtem nepřečtených příspěvků.

Otázka zní, proč se registrovat, pokud nechci nic posílat. Přináší to výhodu v tom, že pokud si zaregistrujete například přezdívku Kruťák, nebude už moci do diskuze nikdo pod tímto jméne přispívat, a to ani pod jménem podobným jako Krutak, kruťAk, nebo jiným.

Jak se přihlásit

Nejprve se musíte registrovat, viz. Jak se registrovat a po registraci stačí zobrazit diskuzi a dole pod seznamem témat svoje jméno a heslo a je to.

Jak si nechat zasílat jednotlivá témata

K zasílání je nutná registrace viz. Jak se registrovat. Pokud jste už registrováni, pak se přihlašte a klikněte na kolonku "Nastavení". Zde nastavte správný mail a vyberte prostřední položku ve výběru způsobu zasílání("Posílat jenom z nástěnky a z vybraných témat"). Formulář potvrďte tlačítkem Odeslat. Pak už stačí kliknout na zvolené téma, ve zvoleném tématu najdete nahoře odkaz "Zasílat toto téma mailem" a kliknete na něj. V seznamu témat se objeví u žádaného tématu obálka. Zrušení zasílání se provede analogicky.

Jak zrušit zasílání nějakého tématu, když mám zasíláno vše?

Pokud jste už registrováni a máte zasíláno vše, možná Vás některé téma obtěžuje a zasílat jej nechcete. Přihlašte se tedy, klikněte na zvolené téma, nahoře najdete odkaz "Zrušit zasílání tohoto tématu" a kliknete na něj. V seznamu témat se objeví u nechtěného tématu přeškrtnutá obálka. Obnovení zasílání se provede analogicky.

Jak získat práva na nástěnku

Abyste mohli přispívat na nástěnku, je třeba abyste byli registrováni a měli přidělená práva od administrátorů.

Pokud jste registrováni (odkaz registrace) a jste vedoucí nějaké akce, případně stojíte ve vedení oddílu, pak už práva pravděpodobně máte. Pokud je nemáte (buď jste registrovaní teprve čerstvě, nebo administrátoři netušili, že byste mohli mít pro nástěnku nějaké hodnotné informace), kontaktujte administrátory (Lukášek, Kulík).

Jestli máte práva zjistíte snadno - zkuste něco napsat do okýnka a kliknout na náhled, pokud práva nemáte, zobrazí se Vám zpráva: Nemáte oprávnění k vkládání na nástěnku, požádejte o něj webmastera, pokud je máte, zobrazí se Náhled.

Jak přispívat na nástěnku

Pokud už jste registrováni a máte přidělená práva, jednoduše vložte jméno (pokud nejste přihlášeni, pak i heslo) a text zprávy - datum a podpis bude přidán automaticky. Do okénka soubor vložte cestu k souboru, kde se nachází obrázek, který chcete vložit vedle své zprávy (zmenšete ho prosím tak, aby měl na šířku 200px), případně soubor, který chcete poskytnout ke stažení (pdf, doc). Vložení cesty k souboru Vám usnadní tlačítko procházet. Kolonka soubor však není povinná.

Jak změnit heslo?

Po přihlášení se Vám v pravém panelu dole zobrazí odkaz "Změna hesla". Stačí kliknout a zobrazí se formulář pro změnu.

Horší to je, když jste heslo zapomněli. To potom musíte požádat administrátory a Ti Vám heslo změní na nové.

Jak vložit obrázek do komentáře?

Pro přidávání obrázků musíte být zaregistrováni, viz. Jak se registrovat. Dále musíte mít nastavena práva jako "existující člověk" tato práva nastavují administrátoři všem, o kterých věří, že jsou to skuteční přátelé cadici.org a ne hackeři, roboti nebo jiní škodiči.

Pokud tato práva máte nastavená, pak se Vám po přihlášení zobrazí ve formuláři pod smajlíky navíc tlačíko "Obrázek". Pokud ho tam nemáte, kontaktujte administrátory (Lukášek, Kulík). Obrázek si nejprve připravte na disku počítače a zmenšete jej tak, aby velikost souboru byla maximálně 100kB. Změnte také jeho název tak, aby neobsahoval žádné háčky a čárky (v opačném případě se nezobrazí). Obrázek potom jednoduše vložíte stisknutím tlačítka obrázek a vložením cesty k obrázku do objevivšího okénka pomocí tlačítka procházet. Do okna zprávy bude vložen zástupný text *img**fig1**img*, který tento obrázek nahrazuje a může být přesouván podle potřeby.

Jak napsat zprávu z akce?

Zprávu z akce napíšete nejlépe tímto způsobem:

1) Nejprve se přihlašte Jak se přihlásit

2) Založíte nové skryté téma

  • a) kliknete na text Nové téma nahoře v diskuzi
  • b) zaškrtnete zaškrtávátko skryté téma
  • c) vyplníte předmět a vložíte tělo zprávy(později ho můžete upravovat)
  • d) stisknete tlačítko odeslat

3) Zobrazí se vám vložený příspěvek

4) Zapamatujete (nejlépe někam zkopírujete) si adresu z adresního řádku (téma je totiž skryté a jinak než z odkazu se na něj nedodstanete)

5) Vedle názvu tématu, jména, piváka, datumu a času se nyní objevil odkaz "Upravit" - na něj kliknete

6) Nyní můžete upravovat příspěvek buď

7)stiskněte tlačítko odeslat

8)Když už vám připadá zpráva hotová, stiskněte znovu upravit, zaškrtněne volbu "zveřejnit téma" a stiskněte "Odeslat/aktualizovat" Příspěvek bude zveřejněn a rozeslán na adresy těch kdo to mají nastavené.

Jak vkládat obrázky při editaci hlavního příspěvku?

Pokud editujete hlavní příspěvek (například zprávu z akce, nebo pozvánku na akci) viz. Jak napsat zprávu z akce? je možno vkládat do této zprávy fotky. Fotky si nejprve připravte na disku počítače a zmenšete je tak, aby větší rozměr fotografie byl maximálně 300px. Fotku potom jednoduše vložíte stisknutím tlačítka obrázek a vložením cesty k obrázku do objevivšího okénka pomocí tlačítka procházet. Do okna zprávy bude vložen zástupný text *img**figN**img*, který tento obrázek nahrazuje a může být přesouván podle potřeby. Poté stiskněte tlačítko odeslat.

Při každé editaci příspěvku lze vložit pouze vždy jeden obrázek. Více obrázku tedy musí být vkládáno postupně.

Tip: Standardně jsou obrázky zarovnány k pravému okraji. Když však změníte kód *img**figN**img* na *img**figN**left* bude obrázek zarovnán doleva.:-)

Jak formátovat text?

Text je možno formátovat pomocí html tagů <b> a <i>

Text <b>nadpis</b> bude tedy nahrazen tímto: nadpis a text <i>podpis</i> bude nahrazen tímto: podpis

Jak připojit k akci v plánu akcí informace?

Toto je informace pro vedoucí akcí, jak vkládat informace o akcích tak, aby byly klikatelné (modré) v plánu akcí i v portletu "Nejbližší akce" vpravo a nebylo nutné to tam doplňovat ručně.

1) K zasílání je nutná registrace viz. Jak se registrovat a získání role vedouci_akce(pokud ji nemáte a myslíte si, že byste měli mít kontaktujte administrátory (Lukášek, Kulík).). Pokud jste už registrováni a máte tyto práva, pak se přihlašte

2) zobrazte si plán akcí (buď přes levé menu akce/plán akcí, nebo přes portlet vpravo - odkaz Nejbližší akce)

3) Pokud jste vedoucí nějaké akce, zobrazí se Vám vpravo v prvním portletu odkaz uprav akci - tak na něj klikněte

4) zobrazí se Vám plán akcí s přidanými odkazy Vložit info(pokud ještě nebylo dodáno) a Upravit akci(viz níže)

5) kliknete na Vložit info

6) zobrazí se Vám standardní formulář na vytvoření nového tématu v diskuzi, ovšem již svázaný s akcí v plánu

7) vyplňte jej, odešlete a je to

Jak upravit plán akcí?

Upravovat plán akcí můžou pouze členové výboru, dle následujícího postupu

1) K zasílání je nutná registrace viz. Jak se registrovat a získání role vybor(pokud ji nemáte a myslíte si, že byste měli mít kontaktujte administrátory (Lukášek, Kulík).). Pokud jste už registrováni a máte tyto práva, pak se přihlašte

2) zobrazte si plán akcí (buď přes levé menu akce/plán akcí, nebo přes portlet vpravo - odkaz Nejbližší akce)

3) Pokud jste vedoucí nějaké akce, zobrazí se Vám vpravo v prvním portletu odkaz uprav akci - tak na něj klikněte (pokud se nezobrazí, tak asi nemáte přidělenu roli vybor)

4) zobrazí se Vám plán akcí s přidanými odkazy Vložit info(pokud ještě nebylo dodáno) a Upravit akci(viz níže)

5) kliknete na Upravit akci

6) Upravte požadovaný parametr a stiskněte tlačítko Uložit a je to

Jak přidat akci do plánu akcí?

1) K zasílání je nutná registrace viz. Jak se registrovat a získání role vybor(pokud ji nemáte a myslíte si, že byste měli mít kontaktujte administrátory (Lukášek, Kulík).). Pokud jste už registrováni a máte tyto práva, pak se přihlašte

2) zobrazte si plán akcí (buď přes levé menu akce/plán akcí, nebo přes portlet vpravo - odkaz Nejbližší akce)

3) Pokud jste člen výboru, zobrazí se Vám vpravo v prvním portletu odkaz "Přidej další akci" - tak na něj klikněte (pokud se nezobrazí, tak asi nemáte přidělenu roli vybor)

4) Zadejte novou akci a stiskněte tlačítko Uložit a je to

Designed by MK & JL